free wifi copy
U nás je WI-FI zdarma
 
http://www.ubytovani-sokolov.com - Katalog Ubytování.
 
Penzion POHODA
9/10

KARLOVY VARY (20 km)

 Karlovy VaryKarlovy Vary jsou nejstarší, nejslavnější a největší lázně v České republice – lázně v srdci Evropy. Symbolem města je vřídlo, tryskající do výše 15 metrů, vyvěrá z něj až 2000 litrů vody za minutu. V Karlových Varech vyvěrá více jak 60 teplých pramenů s teplotou od 30°C do 72°C. Karlovy Vary mají vedle léčivých zřídel a krajinné krásy také okouzlující architekturu. Město bylo založeno v roce 1358 českým králem a římským císařem Karlem IV. (více >)

MARIÁNSkÉ LÁZNĚ (45 km)

 Mariánské LázněMariánské Lázně jsou architektonickou perlou zasazenou do prstenu nádherných lázeňských parků, jsou považovány za nejkrásnější zahradní město v České republice. Lázně proslulé zpívající fontánou byly založeny roku 1808. Ve městě a jeho okolí vyvěrá kolem 40 studených minerálních pramenů rozdílného složení. Lázeňské centrum je vyhlášeno památkovou chráněnou zónou. Zasněžené Mariánské Lázně jsou i ráj zimní lyžařské turistiky.Jsou zde upravené běžecké okruhy. (více >)

FRANTIŠKOVY LÁZNĚ (35 km)

 Františkovy LázněS klasickými a empírovými budovami jsou pro svou slohovou čistotu lázeňského jádra památkovou rezervací. Největšímu zájmu návštěvníků se těší socha Františka. V těchto nejmenších, malebných lázních západočeského lázeňského trojúhelníku najdeme 22 aktivních pramenů. (více >)

CHEB (30 km)

 SpalicekPerla západních Čech - patří k nejstarším městům v Čechách. První písemná zmínka je už z r. 1061.Historické jádro města je prohlášeno městskou památkovou rezervací. Symbolem města je světoznámý Špalíček.
(více >)

LOKET (18 km)

 LoketMalebné historické městečko, jehož vznik se mapuje kolem roku 1240 za vlády Václava I. s překrásným hradem uprostřed města a přilehlým parkem (s přírodním divadlem) podél řeky Ohře, v němž se každoročně koná spousta kulturních akcí. Cykloturistická trasa,při které je možné pokračovat podél řeky až ke  Svatošským Skalám. (více >)

ZÁMEK KYNŽVART (20 km)

 Zámek KynžvartZámek leží v chráněné krajinné oblasti slavkovský les, 11 km od Mariánských Lázní. V autentických stylově zařízených interiérech jsou nejbohatší sbírky v ČR na západ od Prahy. Zámek byl přestavěn ve stylu vídeňského klasicismu pro rakouského státního kancléře Metternicha a je  ojedinělým představitelem venkovské reprezentativní empírové rezidence. V roce 2000 bylo po 24 letech opět zpřístupněno všech 25 reprezentačních interiérů. Za návštěvu stojí i přilehlý park s lesní kaplí sv. Kříže, jenž se stal poutním místem. (více >)

HRAD BEČOV (25 km)

Majestátní hrad na vysoké skále uprostřed hlubokého údolí nad řekou Teplou. Jeden z nejzachovalejších českých hradů. Největší vzácností v expozici je románský relikviář sv. Maura, jeden z největších historických pokladů Evropy. Nejcennějším interiérem dolního zámku je zámecká kaple. Dominantou Bečova je kostel sv. Jiří. Navštívit zde můžete i muzeum historických motocyklů a české hračky. (více >)
 Hrad Bečov  Relikviář

CHLUM sv. MAŘÍ (14 km)

 Chlum svaté MaříPočátek poutí do Chlumu sv. Maří, kde již od 13.stol. byla uctívána socha Matky Boží s dítětem, je obdobné jako u mnoho jiných poutních míst spojován se zázračnou událostí. (více >)

HRAD SEEBERG - Ostroh (40 km)

 Hrad SeebergHrad Seeberg (či Ostroh) se poprvé připomíná v zástavní listině císaře Ludvíka Bavorského z r.1322. Ludvík Bavorský tehdy zastavil hrad a celé Chebsko českému králi Janu Lucemburskému za příslib pomoci při jeho kandidatuře na císařský trůn. Po nevyplacení zástavy se stal Seeberg majetkem Koruny české. (více >)

ZÁMEK MOSTOV (22 km)

 MostovSlouží jako muzeum porcelánu. Je zde soustředěn unikátní soubor porcelánových výrobků z celého období výroby naší nejstarší porcelánové manufaktury, která vznikla v Horním Slavkově roku 1792.
(více >)

SVATOŠSKÉ SKÁLY (22 km)

 SvatoskeSkalyZkamenělá svatba v zalesněném údolí řeky Ohře mezi Karlovými Vary a Loktem nazývaná Svatošské Skály. Dosažitelnost na kole i autem, houpací most přes řeku, přímo u skal můžete navštívit restauraci. (více >)

RAŠELINIŠTĚ „SOOS“ (25 km)

Přírodní rezervace ležící 6 km od Františkových Lázní. Jedná se o rozsáhlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. “mofetách“ (bahenních sopkách). Slatina je hojně využívána v lázních pro její léčebné účinky. (více >)  DSCF1248DSCF1261

CHKO KLADSKÁ (28 km)

Kladská leží necelých 10 km od Kynžvartu, ale má zcela jiný charakter.Malebně působí dřevěné stavby, rozseté kolem zámečku, i okolní zachovalá horská krajina s typickým habitem smrků a výskytem svébytného druhu borovice blatky. Nejvzácnější společenstva vrchovištních rašelinišť jako např. Tajga. Paterák, Lysina a Malé rašeliniště byla prohlášena přírodními rezervacemi. Okrajem tajgy prochází při břehu Kladského rybníka naučná stezka. (více >)

 Kladska1Kladska2