Okolí

Nejbližší okolí penzionu

Program vaší dovolené můžete doplnit o výlety po krásách Karlovarského kraje. V okolí najdete spoustu památek, turistických i cyklistických tras, v létě krásná místa na koupání a v zimě na lyže. Zde předkládáme pár tipů.

Městys Svatava

Městys SvatavaMěstys SvatavaMěstys SvatavaMěstys Svatava

Městys Svatava

 • Jezero Medard - jezero vzniklé jako rekultivační projekt po těžební činnosti
 • Cyklostezka 2178 - vede přímo kolem penzionu
 • Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie
 • Památník obětem ženského koncentračního tábora ve Svatavě

Číst více..

V roce 1943 byl ve Svatavě vybudován ženský koncentrační tábor, jako pobočka Ravensbrücku. Ženy mnoha národností pracovaly v továrně na letecké přístroje. Ke konci dubna 1945 nacisté vyhnali ženy na tzv. pochod smrti, kdy musely hladové a vyčerpané ženy putovat pěšky až stovky kilometrů, aby je blížící se americká armáda nenašla. Do tábora Američané dorazili 8. května 1945 a postarali se o zbytek žen, které na místě zůstaly.

Jezero Medard - sokolovské moře

Jezero Medard - sokolovské mořeJezero Medard - sokolovské mořeJezero Medard - sokolovské moře

Jezero Medard - sokolovské moře

2 km

Můžete se k němu vydat pěšky, na kole nebo autem. Kolem jezera vede cyklostezka dlouhá asi 15 km. Jezero je 4 kilometry dlouhé, 1,5 km široké a největší hloubka je 57 m. Stromová Alej přátelství, která byla na jezeře vysazena, se stala Alejí roku 2018.

město Sokolov

město Sokolovměsto Sokolovměsto Sokolovměsto Sokolovměsto Sokolov

město Sokolov

3 km

V našem hornickém městě Sokolov se můžete těšit na řadu památek, parky, koupání i kulturní akce.

Číst více..

 • Sokolovský Zámek a muzeum
 • Kostel sv. Jakuba, kapucínský klášter sv. Antonína Paduánského
 • Muzeum techniky v bývalém bunkru
 • Rozhledna Hard
 • Městské parky Husovy sady a zámecký park s památníky
 • Lesopark Bohemia: park, in-line dráha, dětské hřiště
 • Jižní lom - sportovně rekreační areál (park, běžecké a pěší trasy, cyklotrasy)
 • Koupání: přírodní koupaliště Jezero Michal, městské koupaliště, krytý bazén
 • Páteřní cyklostezka Ohře, Jezero Medard
 • Laser Game TopGun - centrum hraní laserových her
 • Centrum Fantazie - svět zábavy pro děti
Hartenberg - zřícenina hradu

Hartenberg - zřícenina hraduHartenberg - zřícenina hraduHartenberg - zřícenina hradu

Hartenberg - zřícenina hradu

6 km

Hartenberg se nachází u obce Josefov. O jeho záchranu se od roku 1997 pokouší soukromý vlastník a spolek Hertenberg. Každoročně se zde pořádá řada oblíbených akcí pro veřejnost, jako jsou Mikulášské jízdy, Hartenberské strašení, vinobraní, mše apod.

Rozhledna Cibulka

Rozhledna Cibulka

12 km

Rozhledna a naučná stezka okolím města Oloví. Cestou od kostela sv. archanděla Michaela k rozhledně, vás čeká několik naučných zastavení. Cibulku pak najdete na zalesněném Šibeničním vrchu, mezi obcemi Krajková a Oloví. Celková výška rozhledny je 29,3 metru a leží v nadmořské výšce 655 m.n.m.

Loket - hrad a historické město

Loket - hrad a historické městoLoket - hrad a historické městoLoket - hrad a historické městoLoket - hrad a historické město

Loket - hrad a historické město

13 km

Hrad a město Loket leží v údolí řeky Ohře. Celé město je památkovou rezervací a je nejnavštěvovanější památkou karlovarského regionu. Hrad leží přímo v centru města a navštívit ho můžete celoročně.

Číst více..

Patří k největším zachovalým hradům ve střední Evropě. V bývalém vězení najdete několik pater expozice útrpného práva. Přímo na náměstí pak můžete navštívit zajímavá muzea: Tajných spolků, Knižní vazby, Pivovarnictví, Lázeňských pohárků a Včerejší svět. Do jedinečného podhradí je zasazen přírodní Amfiteátr, který slouží především jako kulturní dějiště. Doporučujeme zajít také na některou loketských vyhlídek nebo se projít po městských hradbách.

Slavkovský les

Slavkovský lesSlavkovský lesSlavkovský lesSlavkovský lesSlavkovský lesSlavkovský lesSlavkovský lesSlavkovský lesSlavkovský lesSlavkovský lesSlavkovský les

Slavkovský les

15 - 30 km

ROZHLEDNA NA KRUDUMU (14 km) - 50 m vysoká ocelová rozhledna ve Slavkovském lese se 151 schody. Rozhledna je volně přístupná a dojdete k ní po čtyřkilometrové cestě z osady Milíře. Na úpatí hory Krudum najdete ruiny bývalého kostela sv. Mikuláše.

Číst více..

DŮL JERONÝM (17km) - významná hornická památka z 15. - 16. století. Od roku 1998 prohlášen národní památkou

MUZEUM HORNÍ SLAVKOV (20km) - stálá expozice rud, minerálů, cínařství, porcelánu a hornické památky. Původní měšťanská černá kuchyně, expozice špitálního kostela Sv. Anny.

LEŽNICKÝ SKANZEN U HORNÍHO SLAVKOVA - dobové světničky, třída obecné školy, expozice zemědělské techniky.

MĚSTSKÉ POPRAVIŠTĚ HORNÍ SLAVKOV - kruhové popraviště se třemi pilíři na Šibeničním vrchu

PLANETÁRNÍ STEZKA V HORNÍM SLAVKOVĚ - 6,5 km dlouhá stezka, kdy návštěvník prochází modelem sluneční soustavy. Začíná na náměstí před radnicí, u modelu životadárného Slunce.

HORNICKÉ MUZEUM KRÁSNO - uvidíte těžní parní stroj z roku 1897, ukázky lokomotiv a vagónů. Dále lze navštívit ukázkovou štolu, expozici důlní dopravy a další zajímavosti. Od května do října můžete vyzkoušet jízdu důlním vláčkem.

ROZHLEDNA NA KRÁSNÉM VRCHU (25 km) - rozhledna z roku 1934 patří k rozhlednovým raritám.
Nedaleko obce Prameny v Slavkovském lese se nalézá národní přírodní památka Tři kříže. Kamenné kříže se tyčí na skalce vpravo od silnice. Trojice křížů, které tvoří dominantu vrcholku kopce, byla vztyčena v roce 1859 jako díkuvzdání za vyléčení nemoci.

TŘI KŘÍŽKY U PRAMENŮ - umístěné na nezalesněném, skalnatém vrcholku uprostřed pole. Tři křížky stojí v oblasti, která je kvůli výskytu vzácných rostlin, národní přírodní památkou. Proto je přístup na hadcový vrch omezen ohradou s malým průchod, kterým se neprotáhne zvěř. Podle nejznámější legendy nechali kříže postavit místní nemocní (někdy jsou označováni jako tři bratři), jako poděkování za své uzdravení.

KLADSKÉ RAŠELINIŠTĚ (30 km) - jedna z největších a nejstarších přírodních rezervací na Karlovarsku a nejcennější část CHKO Slavkovský les

KLÁŠTER PREMONSTRÁTŮ TEPLÁ (45 km) - je jedním z nejvýznamnějších v ČR, s unikátní klášterní knihovnou

Kraslicko a Krušnohorsko

Kraslicko a KrušnohorskoKraslicko a KrušnohorskoKraslicko a KrušnohorskoKraslicko a KrušnohorskoKraslicko a KrušnohorskoKraslicko a KrušnohorskoKraslicko a KrušnohorskoKraslicko a KrušnohorskoKraslicko a KrušnohorskoKraslicko a KrušnohorskoKraslicko a KrušnohorskoKraslicko a Krušnohorsko

Kraslicko a Krušnohorsko

20 - 30 km

ROTAVSKÉ VARHANY - přírodní památka, je zbytkem třetihorního vulkánu a ukázkou sloupcovitého rozpadu čediče.

Číst více..

BÝVALÝ CÍNOVÝ DŮL ROLAVA A ZAJATECKÝ TÁBOR SAUERSACK - pozůstatek z 2. světové války, kdy byla v jelení vyhloubena 175m hluboká šachta se 14 km chodeb v pěti patrech.

BUBLAVA - Rozhledna Bleiberg a skiareál

PŘEBUZSKÉ VŘESOVIŠTĚ - přírodní památka o rozloze 90 ha, která vznikla těžbou rašeliny. Nyní je chráněna pro polopřirozené biotopy, sloužící jako refugium vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů.

VELKÉ JEŘÁBÍ JEZERO u Přebuzi - přírodní rezervace, která se rozprostírá na obou stranách státní hranice, leží v sedle pod Jeřábím vrchem (964 m.n.m.) na hřebenu Krušných hor.

JELENÍ VRCH - přírodní park kolem řeky Rolavy, mezi městy Přebuz a Nové Hamry, jehož součástí je i přírodní rezervace Malé jeřábí jezero. Park je ideálním místem pro cykloturistiku.

ROLAVSKÝ RYBNÍK -uměle vytvořená vodní plocha s typickou rašeliništní vodou. Rybník je dostupný od dolu Sauersack.

VELKÝ MOČÁL - přírodní rezervace, Rozlehlé rašeliniště s řadou hlubokých jezírek

KRASLICKÝ ŠPIČÁK (991 m n. m) - nejvyšší vrchol Sokolovska

NOVÉ HAMRY - ski areál a 3,5 km dlouhá naučná stezka Ruperta Fuchse o dřívějším životě v Hamrech.

ROZHLEDNA PAJNDL - na Tisovském vrchu u Nejdku

KRUŠNOHORSKÝ SEMMERING - horská část druhé nejvýše položené železniční trati v České republice, která vede z Karlových Varů do německého Johanngeorgenstadtu. Stanice Pernink je druhou nejvýše položenou stanicí v Čechách a nejdete zde i impozantní klenutý kamenný viadukt.

VLČÍ JÁMY A ROZHLEDNA NA BLATENSKÉM VRCHU - Blatenský vrch u Horní Blatné je součástí Jáchymovské hornatiny. Vlčí jáma u Horní Blatné je skalnatá rokle, která vznikla těžbou cínu. Dnes je její okolí porostlé vysokým lesem.

Více informací najdete na www.krusnohorci.cz.

 

 

Města a turistika

Karlovy Vary a okolí

Karlovy Vary a okolíKarlovy Vary a okolíKarlovy Vary a okolíKarlovy Vary a okolíKarlovy Vary a okolíKarlovy Vary a okolíKarlovy Vary a okolíKarlovy Vary a okolíKarlovy Vary a okolí

Karlovy Vary a okolí

23 km

V Karlových Varech můžete navštívit kolonády, lázeňské historické budovy, církevní památky, muzea a galerie, ale i spoustu míst, která jsou v přírodě.

Číst více..

 • Kolonády: Sadová, Mlýnská, Tržní, Zámecká
 • Muzea: Jana Bechera, sklářské muzeum MOSER
 • Pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla
 • Muzeum voskových figurín v kostele sv. Lukáše
 • Židovský hřbitov
 • Vánoční dům - unikátní vánoční výstava a muzeum, otevřeno celoročně
 • Parky: Japonská zahrada, Smetanovy sady, Dvořákovy sady, Malé Versailes, Sady Karla IV

Turistika:

 • Lanovka na rozhlednu DIANA, kde najdete motýlí dům, mini ZOO, restauraci
 • Areál Linhart - obora se stezkou v korunách stromů, přírodní lanové centrum navštěvovaná cyklisty, turisty, vodáky, vhodná i pro horolezectví
 • Vyhlídky: Goethova vyhlídka, Vyhlídka Karla IV., Jelení skok, Tři kříže, vyhlídkový altán Josefa Jungmanna

Okolí Karlových Varů:

SVATOŠSKÉ SKÁLY - žulové skalní město mezi Loktem a Karl. Vary (národní přírodní památka)

ZŘÍCENINA ANDĚLSKÁ HORA (33 km)-nejkrásnější mystická ruina, Šemnická skála Olšová vrata

LÁZNĚ KYSELKA (36 km) - Muzeum Mattoni, Rozhledna Bučina, naučná stezka

Cheb a okolí

Cheb a okolíCheb a okolíCheb a okolíCheb a okolíCheb a okolíCheb a okolíCheb a okolíCheb a okolíCheb a okolíCheb a okolí

Cheb a okolí

30 km

Překrásné historické město plné památek.

Číst více..

 • Špalíček - soubor kupeckých domů ze 14. století, který je jedním ze symbolů Chebu
 • Historické domy na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad a radnice
 • Kostel sv. Mikuláše - nejstarší chebský kostel
 • Chebský hrad - nejlépe dochovaná štaufská falce v Evropě a jediná v ČR
 • Muzeum - se 100.000 předměty, které mapují historii Chebska.
 • Františkánský klášter a jeho zahrady

Okolí Chebu:

BISMARCKOVA ROZHLEDNA - stojí na Zelené hoře asi 4 km od Chebu. Naskytne vám výhled nejen na Chebsko, ale také na Krušné hory, Slavkovský les i část Šumavy.

MOTOKÁRY KARTARENA - největší a nejmodernější specializovaný závodní motokárový okruh v České republice. Areál nabízí závodní asfaltový okruh pro 34 motokár a 380 m dlouhou offroad trať pro kategorii supermoto a čtyřkolky.

MARIA LORETO - poutní areál ve Starém Hrozňatově

PŘEHRADA JESENICE

Františkovy Lázně a okolí

Františkovy Lázně a okolíFrantiškovy Lázně a okolíFrantiškovy Lázně a okolíFrantiškovy Lázně a okolíFrantiškovy Lázně a okolíFrantiškovy Lázně a okolíFrantiškovy Lázně a okolí

Františkovy Lázně a okolí

35 km

Františkovy Lázně jsou nejmenší lázně západočeského trojúhelníku.

Číst více..

 • Aguaforum - svět vody a relaxace, 1500 m2 vodní plochy, 3 vnitřní a 3 venkovní bazény, tobogán, skluzavky, whirpooly, vodní jeskyně, sauny
 • Soška Františka - nejznámější symbol lázní
 • Elektrovláček, který vás proveze lesoparkem k rybníku Amerika
 • Přírodní park Amerika- rezervace kolem stejnojmenného rybníku. Kromě naučné stezky nabízí také cesty vhodné pro in-line bruslaře a cyklisty, vyjížďky na lodičkách, hřiště pro děti i dospělé či minizoo.

Okolí Františkových Lázní:

PŘÍRODNÍ REZERVACE SOOS - rozlehlé rašeliniště s jezírky s pozůstatky vulkanické činnosti, minerálními prameny, naučnou stezkou, geologickým parkem, expozicí Ptačí svět Chebska, muzeem pravěkých zvířat a dančí oborou.

ROMÁNSKÝ HRAD SEEBERG ležící 5 km západně od Fr. Lázní. Okolo hradu vede hezká naučná stezka.

KOMORNÍ HŮRKA - nejprobádanější evropská sopek a zároveň nejmladší sopka českého masivu.

Bečov nad Teplou a okolí

Bečov nad Teplou a okolíBečov nad Teplou a okolíBečov nad Teplou a okolíBečov nad Teplou a okolí

Bečov nad Teplou a okolí

37 km

HRAD A ZÁMEK BEČOV NAD TEPLOU - velkému zájmu se těší relikviář sv. Maura, který je po korunovačních klenotech druhou nejcennější zlatnickou památkou na území České republiky, knihovna a zámecká kaple.

Číst více..

MUZEUM HISTORICKÝCH MOTOCYKLŮ - více jak 50 kusů motocyklů, historická jízdní kola a motocyklové motory. V patře najdete expozici dřevěných hraček a rodinných loutkových divadel.

BEČOVSKÁ BOTANICKÁ ZAHRADA

NAUČNÁ STEZKA ŠIBENIČNÍ VRCH - BEČOV - 1 km dlouhá stezka zaměřená na historii a hrdelní právo středověku.

 

Mariánské Lázně a okolí

Mariánské Lázně a okolíMariánské Lázně a okolíMariánské Lázně a okolíMariánské Lázně a okolíMariánské Lázně a okolíMariánské Lázně a okolíMariánské Lázně a okolíMariánské Lázně a okolíMariánské Lázně a okolí

Mariánské Lázně a okolí

46 km

Město pečlivě upravených parků s nádhernou architekturou.

Číst více..

 • Zpívající fontána - nejoblíbenější atrakce Mariánských Lázní. Fontána hraje denně od 7.00 do 19.00 každou lichou hodinu, ve 21.00 a 22.00 hodin včetně projekce s barevným osvětlením.
 • Hlavní kolonáda
 • Městské muzeum
 • Park Boheminium - miniatury nejvýznamnějších českých staveb a technických památek
 • Rozhledna Hamelika

Okolí Mariánských Lázní:

ZÁMEK KYNŽVART - jeden z nejhezčích zámků ve stylu vídeňského klasicismu, který potkáte cestou od nás do Mariánských Lázní. Zámek je obklopen anglickým přírodním parkem o rozloze 300 ha.
Na park navazuje golfové hřiště.

KYNŽVARTSKÉ KYSELKY - naučná stezka zaměřená na přírodní léčivé zdroje v okolí lázní.

ROHLEDNA NA PANSKÉM VRCHU - Ocelová rozhledna u obce Drmoul s 207 schody.

KLADSKÉ RAŠELINIŠTĚ - jedna z největších a nejstarších přírodních rezervací na Karlovarsku a nejcennější část CHKO Slavkovský les

 

 

Aš a okolí

Aš a okolíAš a okolíAš a okolíAš a okolíAš a okolí

Aš a okolí

54 km

MUZEUM - uvidíte zde ojedinělou sbírku 25 000 párů rukavic.

Číst více..

NEJZÁPADNĚJŠÍ BOD ČR - leží v bývalém Újezdě u Krásné u Aše. V blízkosti najdete most Evropy - Most Přátelství, který spojuje ČR a Německo.

BISMARCOVA ROZHLEDNA - na vrchu Háj u Aše můžete zdolat nejzápadněji položenou vyhlídkovou věž, ochoz je ve výšce 25 m a musíte k němu překonat 122 schodů. Je to jedna z nejmohutnějších kamenných rozhleden v Čechách.

 

 

 

Další aktivity

Koupání

KoupáníKoupáníKoupání

Koupání

 • Krytý bazén v Sokolově (4 km)
 • Koupaliště Jezero Michal (8 km) - 500 m dlouhá písková pláž, obří tobogán
 • Bazénové centrum ARENA v Karlových Varech (23 km) - krytý i venkovní bazén
 • Aguaforum Františkovy Lázně (35 km) - svět vody a relaxace, 1500 m2 vodní plochy

 

Lyžování

Lyžování

Lyžování

Cyklotrasy v okolí

Cyklotrasy v okolíCyklotrasy v okolíCyklotrasy v okolí

Cyklotrasy v okolí

Přímo kolem penzionu vede cyklotrasa 2178 vedoucí do Kraslic a dále do německého Klingenthalu nebo na druhou stranu do Sokolova. V okolí je ale možné naplánovat různě dlouhé a různě náročné cyklovýlety, záleží jen na vašich silách a chuti. Tady najdete některé z nich:

Číst více..

Kolem Jezera Medard16 km
Josefov - Hartenberg - Cibulka a zpět25 km
Páteřní cyklostezka Ohře směr KV: Královské Poříčí - Loket - Svatošské skály a zpět40 km
Cyklostezka Ohře směr Cheb: Medard - Citice - Dasnice - Kynšperk - zámek Mostov a zpět50 km
Slavkovský les: Sokolov - Jezero Michal - Hrušková - Třídomí - přír. park Na Vážách - Důl Jeroným - P.Pohoda40 km
Přírodní park Přebuz- autem na Přebuz (27 km) - pak okruh podle uvážení 

SOKOLOVSKÉ OKRUHY

Město Sokolov připravilo pro milovníky cyklistiky pět cyklistických okruhů v okolí Sokolova.

Trasa 1 Okruh po výsypkách25 km
Trasa 2 Za Chlumskými loupežníky30 km
Trasa 3 Městský okruh4,5 km
Trasa 4 Okolo řeky Svatavy32 km
Trasa 5 Historická55 km
Trasa 6 Slavkovským lesem26 km

Datum příjezdu:

Datum odjezdu: